This schedule is locked. Any changes will be communicated via e-mail.
Group Name | Division | Equipment Warm-Up | Transit | Holding | Perform |
Braden River Cadets | C | 10:43 AM | 10:50 AM | 10:53 AM | 11:00 AM |
Seminole MS (Pinellas) | C | 10:50 AM | 10:57 AM | 11:00 AM | 11:07 AM |
Liberty MS | C | 10:57 AM | 11:04 AM | 11:07 AM | 11:14 AM |
Northside Christian Cadets | C | 11:04 AM | 11:11 AM | 11:14 AM | 11:21 AM |
BREAK | 11:28 AM | ||||
Flight 1 - Regional A - Round 1 | 11:30 AM | ||||
Leto HS | RA - Round 1 | 11:13 AM | 11:20 AM | 11:23 AM | 11:30 AM |
Jefferson HS | RA - Round 1 | 11:20 AM | 11:27 AM | 11:30 AM | 11:37 AM |
St. Petersburg HS | RA - Round 1 | 11:27 AM | 11:34 AM | 11:37 AM | 11:44 AM |
Plant City HS | RA - Round 1 | 11:34 AM | 11:41 AM | 11:44 AM | 11:51 AM |
River Ridge HS | RA - Round 1 | 11:41 AM | 11:48 AM | 11:51 AM | 11:58 AM |
Durant HS JV | RA - Round 1 | 11:48 AM | 11:55 AM | 11:58 AM | 12:05 PM |
King HS | RA - Round 1 | 11:55 AM | 12:02 PM | 12:05 PM | 12:12 PM |
Lake Gibson HS | RA - Round 1 | 12:02 PM | 12:09 PM | 12:12 PM | 12:19 PM |
George Jenkins HS | RA - Round 1 | 12:09 PM | 12:16 PM | 12:19 PM | 12:26 PM |
Venice HS | RA - Round 1 | 12:16 PM | 12:23 PM | 12:26 PM | 12:33 PM |
LUNCH BREAK | 12:40 PM | ||||
Flight 1 - Regional A - Round 2 | 1:30 PM | ||||
Brandon HS | RA - Round 2 | 1:13 PM | 1:20 PM | 1:23 PM | 1:30 PM |
East Bay HS | RA - Round 2 | 1:20 PM | 1:27 PM | 1:30 PM | 1:37 PM |
Springstead HS | RA - Round 2 | 1:27 PM | 1:34 PM | 1:37 PM | 1:44 PM |
Pasco HS | RA - Round 2 | 1:34 PM | 1:41 PM | 1:44 PM | 1:51 PM |
Wakulla HS | RA - Round 2 | 1:41 PM | 1:48 PM | 1:51 PM | 1:58 PM |
Cypress Creek HS (Pasco) | RA - Round 2 | 1:48 PM | 1:55 PM | 1:58 PM | 2:05 PM |
Hardee HS | RA - Round 2 | 1:55 PM | 2:02 PM | 2:05 PM | 2:12 PM |
Largo HS | RA - Round 2 | 2:02 PM | 2:09 PM | 2:12 PM | 2:19 PM |
Tarpon Springs MS | RA - Round 2 | 2:09 PM | 2:16 PM | 2:19 PM | 2:26 PM |
Calvary Christian HS | RA - Round 2 | 2:16 PM | 2:23 PM | 2:26 PM | 2:33 PM |
BREAK | 2:40 PM | ||||
Flight 1 - Regional A - Round 3 | 2:52 PM | ||||
Manatee HS | RA - Round 3 | 2:35 PM | 2:42 PM | 2:45 PM | 2:52 PM |
Sarasota HS JV | RA - Round 3 | 2:42 PM | 2:49 PM | 2:52 PM | 2:59 PM |
Fivay HS | RA - Round 3 | 2:49 PM | 2:56 PM | 2:59 PM | 3:06 PM |
Lakewood Ranch HS | RA - Round 3 | 2:56 PM | 3:03 PM | 3:06 PM | 3:13 PM |
Steinbrenner HS JV | RA - Round 3 | 3:03 PM | 3:10 PM | 3:13 PM | 3:20 PM |
Armwood HS | RA - Round 3 | 3:10 PM | 3:17 PM | 3:20 PM | 3:27 PM |
Strawberry Crest HS | RA - Round 3 | 3:17 PM | 3:24 PM | 3:27 PM | 3:34 PM |
Bartow HS JV | RA - Round 3 | 3:24 PM | 3:31 PM | 3:34 PM | 3:41 PM |
Sumner HS | RA - Round 3 | 3:31 PM | 3:38 PM | 3:41 PM | 3:48 PM |
AWARDS | 3:55 PM | ||||
Flight 2 - Scholastic AAA - Round 1 | 5:07 PM | ||||
The Villages HS | SAAA - Round 1 | 4:48 PM | 4:56 PM | 4:59 PM | 5:07 PM |
Gaither HS | SAAA - Round 1 | 4:56 PM | 5:04 PM | 5:07 PM | 5:15 PM |
H.B. Plant HS | SAAA - Round 1 | 5:04 PM | 5:12 PM | 5:15 PM | 5:23 PM |
Braden River HS JV | SAAA - Round 1 | 5:12 PM | 5:20 PM | 5:23 PM | 5:31 PM |
Sickles HS | SAAA - Round 1 | 5:20 PM | 5:28 PM | 5:31 PM | 5:39 PM |
Newsome HS JV | SAAA - Round 1 | 5:28 PM | 5:36 PM | 5:39 PM | 5:47 PM |
East Lake HS | SAAA - Round 1 | 5:36 PM | 5:44 PM | 5:47 PM | 5:55 PM |
Parrish Community HS | SAAA - Round 1 | 5:44 PM | 5:52 PM | 5:55 PM | 6:03 PM |
BREAK | 6:11 PM | ||||
Flight 2 - Scholastic AAA - Round 2 | 6:22 PM | ||||
North Port HS | SAAA - Round 2 | 6:13 PM | 6:21 PM | 6:24 PM | 6:32 PM |
Bloomingdale HS | SAAA - Round 2 | 6:21 PM | 6:29 PM | 6:32 PM | 6:40 PM |
Sarasota HS | SAAA - Round 2 | 6:29 PM | 6:37 PM | 6:40 PM | 6:48 PM |
J. W. Mitchell HS JV | SAAA - Round 2 | 6:37 PM | 6:45 PM | 6:48 PM | 6:56 PM |
Riverview HS | SAAA - Round 2 | 6:45 PM | 6:53 PM | 6:56 PM | 7:04 PM |
Northside Christian HS | SAAA - Round 2 | 6:53 PM | 7:01 PM | 7:04 PM | 7:12 PM |
Bartow HS | SAAA - Round 2 | 7:01 PM | 7:09 PM | 7:12 PM | 7:20 PM |
AWARDS | 7:28 PM | ||||